Domů » Fotovýlety

Fotovýlety

Fotovýlet z Karlštejna do Mořinky
Fotovýlet z Karlštejna do Mořinky
Fotovýlet z Karlštejna do Mořinky
Fotovýlet z Karlštejna do Mořinky

AKTUÁLNĚ

PODZIMNÍ FOTOVÝLET – 30. 9. 2018


více informací

Fotovýlety jsou takové pohodové akce pro začínající i pokročilé fotografy, malé i velké. Párkrát do roka se sejdeme a jdeme se projít někam do přírody. Krásné na tom je, že nás nikdo nehoní, takže se cestou stále někde zastavujeme a fotíme. Povídáme si o focení, o technice, o kompozici a všem, co k tomu patří i nepatří.

Jak to vypadá?

Sejdeme se, někam dojedeme a odtamud někam jdeme, fotímě a někam dojdeme a vrátíme se zpět do civilizace. Vždy vymyslím několik úkolů nebo podnětů k focení, aby účastníci měli nějaké vodítko, co by mohli třeba hledat, ale jinak je to poměrně volné, nic fotit nezakazuji, naopak…

Jak to vzniklo?

Před lety jsem založila v Radotíně fotoklub, kroužek, ve kterém jsem se scházela s dětmi i dospělými v průběhu celého roku, vždy jednou za čtrnáct dní. Fotili jsme a systematicky se zlepšovali a pracovali na našich dovednostech. Pak jsem založila fotografickou tvorbu na ZUŠ, kde jsem učila. Začala jsem se tak scházet s dětmi se zájmem o fotografii každý týden. Pak jsem ale na ZUŠ učit přestala. Ty děti mi ale chyběly, tak jsem se rozhodla organizovat tyto výlety, abych se s nimi mohla občas vidět. Občas se připojí i někdo nový nebo třeba žák z předešlých let. Každopádně vždy pohodová parta.

Kdy bude příští výlet?

No. Slibovala jsem na jaře, nakonec jsem to nestihla. Zkusím vyslat holuby kvůli letnímu termínu, ale to budou všichni asi pryč. Takže září to jistí. Ale určitě se tady termín objeví, stejně jako na našem Instagramu.

Chcete být informováni jako první, až bude příští termín?

Napište mi, já si Vás přidám do seznamu: kurzy@alzbetapilarova.cz

Je nějaké věkové omezení?

Obecně bereme fotografy od 10 let. Kdyby se chtěl zůčastnit rodič s menším dítětem, není problém se domluvit, záleží ale i na terénu, který zrovna zvolíme.

[instashow rows=“2″]